WSPARCIE PRZY TWORZENIU INNOWACYJNEGO ASYSTENTA GŁOSOWEGO

Client:

One of the biggest pharmaceutical companies in the world

Service:

Back-end configuration on Amazon Web Services platform

Category:

Architektura IT, Konsulting IT

The Challenge

Nasz Klient poszukiwał rozwiązania, które zapewniłoby możliwość zrealizowania nowych inicjatyw biznesowych w sposób szybki i przy minimalnych kosztach. Ze względu na obrany model biznesowy rozwiązanie musiało zapewniać skalowalność. Jednocześnie kluczowe było szybkie wdrożenie opracowanego systemu bez większych inwestycji.

The Solution

Architekci Rozwiązań Chmurowych opracowali rozwiązanie w pełni odzwierciedlające wymagania Klienta. Zostało ono oparte na następujących usługach AWS:

  • AWS Elastic Beanstalk, czyli łatwej w zastosowaniu opcji, umożliwiającej szybkie rozmieszczenie i skalowanie aplikacji sieciowych
  • Amazon Relational Database Service do przechowywania danych
  • AWS Elastic Load Balancing w celu zarządzania ruchem przychodzącym i zapewnienia wszystkiego poziomu dostępności I elastyczności systemu
  • AWS Simple Email Service do sterowania przepływem poczty elektronicznej
  • AWS Cloud Formation w celu zapewnienia odpowiednich zasobów

Nasi specjaliści stworzyli prostą. lecz efektywną architekturę dzięki wykorzystaniu dwóch głównych elementów:

  • Applications Servers do obsługi wszystkich zapytań przychodzących za pośrednictwem urządzeń Alexa
  • Database do przechowywania i przetwarzania wszystkich potrzebnych informacji

 

Architektura została opracowana w taki sposób, by zapewnić wysoki poziom dostępności i skalowalności. Serwery Aplikacyjne podlegają kontroli Grupy Auto-Skalowania a baza Danych została skonfigurowana pod pełną dostępność. Cały ruch pozyskany z urządzeń Alexa jest poddawany dystrybucji za pośrednictwem Elastic Load Balancer.

The Outcomes

Wsparliśmy realizację planów biznesowych Klienta dzięki wykorzystaniu rozwiązań AWS, które nie wymagały żadnych dodatkowych nakładów finansowych. Nasz Klient był zaskoczony łatwością pracy z narzędziami oferowanymi przez AWS. To pozytywne wrażenie przełożyło się na stworzenie dalszych planów skalowania pozostałych systemów do istniejących potrzeb.