Posiada Pan/Pani starą wersję oprogramowania i niektóre elementy na stronie mogą nie działać poprawnie. Prosimy zaktualizować system, aby korzystać ze wszystkich funkcji na stronie.
light
dark
PL
light
dark
15 września 2021 | Marcin Kapuściński
Chcemy rozbudować sieć sprzedaży zagranicznej, pozyskać dodatkowych klientów i zwiększyć zasięg działania.

Wywiad dla Portalu Parkiet

Odpowiada Sebastian Sokołowski- Prezes Zarządu TTMS

Na czym polega działalność firmy? Chodzi głównie o outsourcing usług informatycznych?

TTMS jest dostawcą nowoczesnego outsourcingu IT, specjalizującym się
w usługach zarządzanych, oferującym kompletne zespoły ekspertów dla największych, światowych korporacji. Działamy w sektorach: farmaceutycznym i medycznym, przemysłowym, edukacyjnym, oraz w branży zbrojeniowej i kosmicznej, które charakteryzują się wysoką barierą wejścia.

Konsekwentnie realizujemy strategię dynamicznego i ciągłego rozwoju co wymaga od nas wykorzystania różnych dostępnych możliwości.  Stawiamy na stały rozwój organiczny, zagraniczne akwizycje, a teraz przyszedł czas na kolejny ważny krok – debiut giełdowy. Uważamy, że sytuacja rynkowa sprzyja firmom z naszej branży. Panuje bardzo duży deficyt pracowników, ponieważ przyspieszyła transformacja cyfrowa. Zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów IT  wpływa na wzrost kosztów i trudności ze skalowalnością biznesu. Menadżerowie dostrzegają ten problem, dlatego firmy coraz częściej decydują się na nasze kompleksowe usługi.

Niedawno pojawiła się informacja o możliwym debiucie Transition Technologies MS na głównym parkiecie GPW. Skąd taki pomysł? Zaistniała potrzeba pozyskania kapitału? A może chodzi po prostu
o prestiż giełdy?

W naszym debiucie giełdowym chodzi nie tylko o pozyskanie kapitału,
ale także o wiarygodność oraz zwiększoną rozpoznawalność jaką daje bycie spółką notowaną. Wejście na giełdę potwierdza dojrzałość organizacji.

Domyślam się, że czas pandemii znacząco zwiększył popyt na usługi firmy, i nie ma problemu z pozyskaniem nowych klientów. Jak to jednak wygląda od strony pracowników? Dużo spółek z branży obecnie boryka się z deficytem rąk do pracy, przez co decydują się nawet na przejęcia innych firm.

W sektorze IT od wielu lat mamy do czynienia z rynkiem pracownika, wszystkie spółki informatyczne mają te same trudności związane
z pozyskaniem nowych pracowników. Pomimo tego my z roku na rok znacząco zwiększamy liczbę zatrudnionych osób.  Jest to efekt kilku czynników. Po pierwsze, działamy globalnie, posiadamy międzynarodowy zespół HR dzięki któremu mamy dostęp do rynków pracy w Europie i Azji. Współpracujemy z uczelniami wyższymi. Dzięki temu mamy dostęp do studentów, którym możemy zaoferować praktyki, a następnie stałe zatrudnienie. Prowadzimy również autorski program szkoleń pozwalający rozbudować zespoły w naszych głównych kompetencjach.. Rozwijamy się też organicznie. Zakładamy kolejne biura i tworzymy spółki zależne. Bardzo udanym projektem okazało się założenie spółki córki TTMS
w Malezji, która nie tylko, w ciągu kilku lat, dynamicznie się rozwinęła, ale jest także oknem na azjatycki rynek pracy.

Jak wygląda portfel zamówień na ten rok?

Uważam że obecna sytuacja spółki jest bardzo dobra. Uruchomiliśmy procesy zakupowe spółek zagranicznych. Monitorujemy rynek i rozmawiamy z potencjalnymi kandydatami. Nie wykluczam zrealizowania procesu zakupu jeszcze przed giełdowym debiutem. Dzięki temu chcemy rozbudować sieć sprzedaży zagranicznej, pozyskać dodatkowych klientów i zwiększyć zasięg działania.

Portfel zamówień TTMS nie zakłada wymieniania kontraktów. Posiadamy zaufanych, wieloletnich klientów, często projekty nad którymi pracujemy trwają latami. Nie zmienia to oczywiście faktu, że w efekcie znacznych zmian zachodzących na rynku my też staramy się renegocjować nasze umowy.

Jakie są długoterminowe plany firmy? Potencjalny debiut giełdowy, widzę również, że dużą wagę firma przywiązuje do ekologii, może jakieś zaangażowanie w tego typu projekty?

Bardzo dużą wagę przykładamy do zrównoważonego rozwoju, dlatego
w najbliższym czasie planujemy opublikować raport ESG z naszej działalności za rok 2020.

W 2019 uruchomiliśmy projekt TTMSgoesGreen, który ma na celu stałe obniżanie śladu węglowego wytwarzanego przez spółkę. Naszym celem jest stanie się firmą zeroemisyjną. Skupiamy się na wykorzystaniu „zielonej energii”, stosujemy niskoemisyjne rozwiązania w naszych biurach oraz prowadzimy działania kompensacyjne, np. akcje sadzenia drzew.