Posiada Pan/Pani starą wersję oprogramowania i niektóre elementy na stronie mogą nie działać poprawnie. Prosimy zaktualizować system, aby korzystać ze wszystkich funkcji na stronie.
light
dark
PL
light
dark

Nasz własny Nostradamus

Wyzwanie

Naszym zadaniem było zbudowanie jednego spójnego źródła danych, integrującego dane z różnych systemów, dla bardzo dużej organizacji (korporacja ABB), w oparciu o narzędzia Microsoft i Snowflake. W 2021 r. został do tego celu wydzielony specjalny zespół do Data Engineeringu/Data Analysis. Celem jest skonstruowanie mechanizmów opartych na AI, które umożliwiłoby analizę danych w hurtowniach pod kątem predykcji procesów. To z kolei ma umożliwić planowanie optymalizacji procesów wytwórczych, zakupowych, logistycznych, spedycyjnych, a także serwisu i wymiany urządzeń. Jednym słowem, nieodzowne było stworzenie modeli matematycznych i analitycznych, które umożliwiałyby automatyczne agregowanie i interpretację danych.

Problem

 • Dane rozdystrybuowane po domenowych, dziedzinowych systemach, brak łatwego dostępu do nich, w szczególności na poziomach osób decyzyjnych
 • Brak zintegrowania zamówień, dostaw, stanów magazynowych, systemów HR (możliwości zasobowych, kadrowych)
 • Bardzo duży wolumen danych, brak mechanizmów automatyzujących procesy ETL oraz agregacji systematyzacji

Rozwiązanie

Projekt jest koordynowany przez wyznaczonego przez TTMS lidera technicznego, będącego jednocześnie architektem rozwiązań. Przy pomocy narzędzi Snowflake i Microsoft, zostały skonstruowane mechanizmy do automatycznego pozyskiwania, czyszczenia oraz systematyzacji danych w centralnej Hurtowni Danych, zbudowanej do tego celu.

1 Technical Leader

Rezultat

W kolejnych etapach na bazie pozyskiwanych i dostępnych informacji będzie realizowana budowa mechanizmów ML oraz algorytmów AI, dzięki którym zostaną uzyskane efekty predykcyjne dot. różnych aspektów codziennej działalności korporacji. Mowa tutaj m.in. o optymalizacji zamówień, usprawnieniach w łańcuchach dostaw oraz procesach produkcji czy planowaniu remontów, skrócenia czasu realizacji zamówień, zwiększenia efektywności procesów. To ostatnie w czasach permanentnego braku wykwalifikowanych kadr umożliwi lepsze wykorzystanie specjalistów. Potrzeb i pomysłów jest ogrom – liczymy, że budowana sztuczna inteligencja oraz nauczanie maszynowe na pewnym etapie osiągnie poziom, który realnie nas wspomoże. Za tym pójdzie realizacja przez naszego Klienta już nakreślonych pomysłów oraz kreowanie zupełnie nowych obszarów oraz rozwój jednego z najbardziej innowacyjnych technologicznie podmiotów w branży.

Zobacz inne Case Studies

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Jaroslaw Szybinski

Microsoft Solutions
Sales Director

  Twój e-mail

  Twoja wiadomość

  Captcha

  captcha