Posiada Pan/Pani starą wersję oprogramowania i niektóre elementy na stronie mogą nie działać poprawnie. Prosimy zaktualizować system, aby korzystać ze wszystkich funkcji na stronie.
light
dark
PL
light
dark

Separacja – obyło się bez ofiar

Wyzwanie

Pod nazwą projektu „TSA EXIT Migration” kryje się Transform Service Agreement - Exit Migration, czyli długi i bardzo złożony proces związny z fuzją/przejęciem części firmy, w którego koordynację zostali zaangażowani specjaliści z TTMS. Jego celem było bezpieczne przetransferowanie w zasadzie całego stosu IT począwszy od infrastruktury, poprzez umowy serwisowe, systemy, aplikację i w reszcie dane z koncernu ABB do Hitachi (poprzez wyodrębniony w wyniku joint venture podmiot).

Mierzyliśmy się z 32 systemami ERP, funkcjonującymi w ponad 60 krajach, w których działa firma ABB. Wszystkie systemy działały na SAP, miały ok. 3 500 powiązanych ze sobą aplikacji, do zmigrowania było ok. 1 500 umów serwisowych/ramowowych. To wszystko stanowiło potężne przedsięwzięcie implementacyjne, ale też organizacyjne. Już zaplanowanie go w czasie było dużym wyzwaniem, szczególnie, że aplikacje wciąż ewoluowały, a zachowane musiało być „business continuity” (ciagłość biznesowa działania).).

Należało odseparować tylko te dane, które można przenieść do nowego podmiotu. Konieczna była również weryfikacja – dane nie mogły być zduplikowane ani pominięte.

Problem

  • Duża liczba migrowanych systemów, aplikacji, ogromna skala i duża złożoność projektu (32 SAP-y w ponad 60 krajach globalnie, 3 500 aplikacji, 1 500 umów serwisowych)
  • Konieczność dostępu do danych członków dwóch różnych organizacji i wyzwania prawne z tym związane
  • Duża presja czasowa
  • Skomplikowane zarządzanie interesariuszami projektu - konieczność pogodzenia interesów różnych grup – z uwagi na fakt współuczestniczenia w procesie dwóch stron

Rozwiązanie

Powstały dwie duże organizacje projektowe – jedna po stronie ABB, druga po stronie firmy Hitachi, która była odbiorcą danych i tworzyła środowisko docelowe. My wspomagaliśmy stronę ABB, stwarzając środowiska migracyjne (ETL). Przekazywaliśmy dane stronie Hitachi w tzw. obszarze przejściowym.

Naszą rolą było zaplanowanie i stworzenie struktury procesów. Byliśmy odpowiedzialni za architekturę mechanizmów migracji, zarządzanie implementacją, nadzorem wdrozeń oraz wspołpracą z biznesem.

Z naszej strony nad projektem czuwali architekci ds. rozwiązań, będący jednocześnie PM-ami przedsięwzięcia.

2 Solution Architects / PM
1 SAP ETL Expert/Architect

Rezultat

Proces nadal trwa (od 2019 r.), zgodnie z pierwotnym planem, jego finalizacja (pełne wyodrębnienie danych z ABB i produkcyjne uruchomienie systemów w Hitachi) zaplanowana jest na czerwiec 2023 r.

Zobacz inne Case Studies

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Monika Radomska

Sales Manager