Posiada Pan/Pani starą wersję oprogramowania i niektóre elementy na stronie mogą nie działać poprawnie. Prosimy zaktualizować system, aby korzystać ze wszystkich funkcji na stronie.
light
dark
PL
light
dark

GK TT - kolejne medalowe miejsca w Computerworld TOP200

Grupa Kapitałowa Transition Technologies to największy dostawca rozwiązań i usług IT dla sektora energetycznego. Z przychodami ponad 170 mln zł zajęło pierwszą pozycję w rankingu Computerworld TOP200, obejmującym rok 2021.

GK TT zwiększyła względem roku 2020 przychody z sektora energetycznego aż o 47%, przesuwając się tym samym w ww. rankingu o 2 pozycje.

Na szczególną uwagę zasługują również:

  • 3. miejsce w kategorii „Firmy informatyczne o największych nakładach na R&D w 2021 roku” – grupa, na której koncie jest ponad 100 zrealizowanych projektów badawczych, od lat jest w pierwszej trójce rankingu. Poza komercyjnymi produktami na rynek gazu, energetyki czy medycyny, w ramach CSR tworzyła także rozwiązania poprawiające jakość życia ludzi, np. aplikację wspierającą osoby niewidome.
  • 2. miejsce w kategorii „Najwięksi dostawcy aplikacji mobilnych w 2021 roku” – w tym rankingu firma przesunęła się aż po 5 pozycji. Jedna z ciekawszych, szerzej znanych aplikacji, stworzonych przez programistów TT, to SORTEK – apka, pomagająca prawidłowo segregować odpady.

Grupa Kapitałowa Transition Technologies to obecnie jedna z większych grup działających w branży informatycznej w Polsce, funkcjonująca na rynku od ponad 30 lat. Oferuje autorskie systemy informatyczne, rozwiązania technologiczne oraz usługi IT i inżynierskie, skierowane przede wszystkim do dużych, globalnych odbiorców z sektora przemysłowego, energetycznego oraz gazowego, jak również do sektorów medycznego i publicznego. W skład grupy wchodzi Transition Technologies MS S.A., której przedmiotem działalności jest świadczenie zaawansowanego outsourcingu IT ze specjalizacją w usługach zarządzanych (managed services) dla dużych, a także średnich przedsiębiorstw.

Computerworld TOP200 to publikowany od 30 lat prestiżowy raport na temat branży teleinformatycznej w Polsce. Opisuje kondycję działających w Polsce firm ICT z uwzględnieniem zmian w koniunkturze, przedstawianych według przychodów z poszczególnych sektorów gospodarki, gałęzi produktowych i usługowych. O wynikach GKTT w czołówce polskiego IT przeczytasz również tutaj..


Marcin Kapuściński – Transition Technologies MS