Posiada Pan/Pani starą wersję oprogramowania i niektóre elementy na stronie mogą nie działać poprawnie. Prosimy zaktualizować system, aby korzystać ze wszystkich funkcji na stronie.
light
dark
PL
light
dark

MS Teams - widoki na nowy widok

O trendzie „humanizacji” pracy zdalnej pisaliśmy jeszcze w zeszłym roku (artykuł znajdziesz tutaj). W marcu 2021 w tę tendencję wpisze się platforma MS Teams, prezentując swoją nową, bardziej „twarzową” odsłonę. Dynamic view – tak nazywa się nowy interfejs po „tuningu”.

Microsoft Teams to rozbudowane narzędzie do pracy zdalnej, którego podstawowym zastosowaniem pozostają spotkania ze współpracownikami. Pozostałe funkcjonalności – możliwość pracy na wspólnych dokumentach, udostępnianie pulpitu, czy nieskończenie wiele zintegrowanych aplikacji – na tyle rozszerzyły możliwości całej platformy, że podczas połączeń video to właśnie one są najbardziej wyeksponowane. Przykładowo, gdy podczas spotkania chcemy udostępnić pulpit, z ekranu znikają pozostali uczestnicy. Dla prezentującego poziom atencji oglądających pozostaje w tym momencie zagadką.

W nowej odsłonie będziemy mogli widzieć zarówno udostępniane treści, jak i połączone z nami osoby. Twórcy MS Teams podkreślają, że jest to szansa na większe zaangażowane uczestników – chociażby dlatego, że wyświetlając dla nich prezentację możemy obserwować ich reakcje. Dla niektórych może być to jedynie kosmetyczna zmiana, dla innych rewolucja, która znacząco wpłynie na skupienie i czynny udział współpracowników, a co za tym idzie, będzie kolejnym krokiem w upodobnianiu pracy zdalnej do konwencjonalnej.

Do optymalizacji udostępnianych treści i widoku uczestników zostanie wykorzystana sztuczna inteligencja. Dynamic view dopuści również jednak możliwość personalizacji – będzie można zmienić widok spotkania, w zależności od potrzeb.


Marcin Kapuściński – Transition Technologies MS S.A.