Posiada Pan/Pani starą wersję oprogramowania i niektóre elementy na stronie mogą nie działać poprawnie. Prosimy zaktualizować system, aby korzystać ze wszystkich funkcji na stronie.
light
dark
PL
light
dark

Salesforce na froncie walki z pandemią

Aktualnie ok. 70 zespołów pracuje nad szczepionką na COVID-19. Są to koncerny farmaceutyczne, mniejsze spółki biotechnologiczne, ośrodki akademickie i organizacje non-profit. Choć wyścig jest imponujący, warto przyjrzeć się temu, co dzieje się w jego cieniu: wyzwaniu, którym jest opracowanie modelu dystrybucji. A przedsięwzięcie to jest bez precedensu, ponieważ dotyczyć będzie milionów pacjentów na całym świecie.

Swoją pomoc w tej kwestii zaproponowali producenci oprogramowania Saleforce, którego struktura może nadawać się do tego idealnie. Specjalnie przygotowana część software’u SF pomoże: śledzić poziomy zapasów szczepionek, tworzyć systemy internetowe do zamawiania wizyt szczepiennych oraz monitorować stan zdrowia zaszczepionych. To wszystko będzie zawierać platforma Work.com for Vaccines.

Work.com to uruchomiona przez Salesforce witryna, ofertująca wsparcie dla przedsiębiorstw i pracowników, podszkodowanych w czasie pandemii COVID-19. Znajdziemy tam rozwiązania, usprawniające reakcję sektora prywatnego i publicznego na koronawirusa, tj. monitorowanie samopoczucia pracowników, zarządzanie zmianami, plus cały wachlarz możliwości reagowania na kryzys.

Z wdrażaniem programu szczepień przeciwko COVID-19 wiąże się szereg wyzwań, tj:

  • Popyt na szczepionki, który prawdopodobnie będzie większy niż pierwszy rzut produkcji
  • Prawdopodobne przerwy w łańcuchu dostaw, spowodowane problemami zw. z logistyką,
  • Priorytety kwalifikowalności, wcześniej ustalone przez agencje ochrony zdrowia.

Aby móc zarządzać programami szczepień na taką skalę, potrzebne będą masowe kampanie informacyjne, koordynacyjne i planistyczne dla rządów i organizacji opieki zdrowotnej. Organizacje będą musiały również monitorować stan zdrowia pacjentów po otrzymaniu szczepionki, co będzie miało kluczowe znaczenie dla oceny bezpieczeństwa i skuteczności programów szczepień. Salesforce zapewnia platformę technologiczną i ekosystem partnerów, który może szybko projektować, budować, integrować i zarządzać kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie szczepionek w celu zarządzania zapasami i administracją, harmonogramem spotkań, powiadomieniami, monitorowaniem wyników i nie tylko.

Moduł do zarządzania wizytami szczepiennymi

Moduł do zarządzania zasobami szczepionek

Marcin Kapuściński – Transition Technologies – Managed Services