Posiada Pan/Pani starą wersję oprogramowania i niektóre elementy na stronie mogą nie działać poprawnie. Prosimy zaktualizować system, aby korzystać ze wszystkich funkcji na stronie.
light
dark
PL
light
dark

Salesforce wypuszcza szczepionkę na papierologię

Salesforce wprowadza Inteligentną Automatyzację Dokumentów (IDA), która pomoże firmom i instytucjom z sektora opieki zdrowotnej w digitalizacji procesów zarządzania dokumentami.

Silnikiem napędowym tej funkcjonalności ma być inteligentny czytnik formularzy. Jest to odpowiedź na odwieczny problem konieczności ręcznego wprowadzania danych. Wszelkie przychodzące dokumenty, w tym formularze wypełniane na maszynie lub odręcznie (takie jak skierowania pacjentów), które mogły przybyć w postaci cyfrowej lub papierowej (faksem lub pocztą), będą teraz automatycznie analizowane i kolejkowane tak, aby móc je potem przeglądać, analizować i przetwarzać w Salesforce Health Cloud.

Cele są cztery:

  1. zminimalizowanie obciążeń administracyjnych,
  2. minimalizacja ryzyka kosztownych błędów,
  3. zwiększenie produktywności pracowników,
  4. poprawienie komfortu pacjentów.

IDA for Health Cloud pomaga dostawcom, płatnikom, firmom farmaceutycznym i organizacjom zajmującym się urządzeniami medycznymi uprościć sposób przetwarzania i zarządzania dokumentami poprzez następujące funkcjonalności:

  • Ujednolicenie pełnego cyklu życia dokumentów na jednej platformie – personel organizacji zajmujących się opieką zdrowotną może odbierać, przetwarzać i śledzić wszystkie formularze pacjentów w jednym miejscu, eliminując potrzebę przełączania się między różnymi środowiskami.
  • Inteligentne trasowanie – czytnik formularzy z Amazon Textract wykracza poza optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) i wykorzystuje uczenie maszynowe do odczytywania przychodzących dokumentów, finalnie pomagając personelowi w automatycznym kierowaniu ich we właściwe miejsce i umożliwiając np. wcześniejszą realizację recepty pacjenta.
  • Znormalizowane listy kontrolne – klienci mogą stosować wstępnie skonfigurowaną listę kontrolną elementów do wypełnienia za każdym razem, gdy otrzymują dokumenty, takie jak skierowania pacjentów lub formularze.  Na przykład przed zapisaniem pacjenta do programu w celu przeprowadzenia badania leku firma farmaceutyczna może zapewnić, że wszystkie istotne elementy, takie jak zgoda pacjenta i dane osobowe, są gromadzone, rejestrowane i śledzone.

Inteligentny czytnik formularzy, który opiera się na technologii optycznego rozpoznawania znaków (OCR), jest obsługiwany przez Textract, należący do Amazon Web Services (AWS), największej i najpopularniejszej chmury obliczeniowej na świecie. AWS uruchomiło Textract w 2019 roku, wykorzystując uczenie maszynowe, aby umożliwić organizacjom automatyczne wyodrębnianie treści z tabel, formularzy, czy strom internetowych. W 2020 AWS wprowadziło dodatkowe wsparcie dla rozpoznawania pisma ręcznego, a także wiele nowych języków.

Możliwość korzystania z modułu inteligentnego czytania formularzy jest płatna i wymaga dokupienia dodatkowej licencji na Textract w środowisku Salesforce.


Marcin Kapuściński – Transition Technologies MS S.A.